Zo srdca ďakujeme všetkým žiakom, ktorí tento deň podporili svojimi rôznorodými ponožkami
🧦Dnes bol svetový deň Downovho syndrómu🧦
- 16
🧦Milí žiaci nezabudnite na zajtrajšiu PONOŽKOVÚ VÝZVU🧦
21. MAREC JE SVETOVÝM DŇOM DOWNOVHO SYNDRÓMU
🤝Počas tohto dňa je cieľom poukázať na to, že ľudia s Downovým syndrómom majú mať rovnaké práva, príležitosti a voľby ako ostatní ľudia.
🧦Každý sa môže pripojiť jednoduchým, ale hodnotovo významným gestom = obutím ponožiek rôznych farieb.
🌍Spoločne tak svetu môžeme dokázať, že rešpektujeme iné názory, výzory, postoje.
DEŇ OTVOREÝCH DVERÍ
OZNAM
21. 3. #PonozkovaVyzva
Naši tretiaci si popri smažení hranoliek stihli zopakovať aj matematiku🙃
- 9
Beseda na tému TOLERANCIA
V rámci prevencie sociálno-patologických javov sa žiaci 3., 4., 5. a 6. ročníka dňa 11. 03. 2022 zúčastnili besedy so psychologičkou z CPPPaP Galanta na tému: Tolerancia.
Cieľom tejto besedy je rozvinúť empatiu a toleranciu detí voči sebe navzájom, rozšíriť akceptáciu voči rozdielnosti medzi žiakmi a uvedomiť si viac podobnosti, ktoré nás spájajú. Prostredníctvom aktivít sa deti naučili identifikovať svoje emócie a snažili sa vžiť do prežívania iných detí v rôznych životných situáciách.
3
Naši šikovní kuchári z 3. ročníka a ich vajíčková nátierka👩🍳👨🍳
- 16
MDŽ
Zmena rozvrhu od 07. 03. 2022 pre 7., 8. a 9. ročník
🧦 ZAPOJ SA DO PONOŽKOVEJ VÝZVY 🧦
Čo je Ponožková výzva?
#PonozkovaVyzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.
Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie, či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.
Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti od 28. 02. 2022
Covid opatrenia - zmeny od 28. 02. 2022
Izolácia– platí len pre osobu pozitívne testovanú – po zistení pozitivity kontaktovať ošetrujúceho lekára. Žiak je doma v izolácii podľa pokynov lekára – zvyšok triedy pokračuje vo vyučovacom procese.
Karanténa – týka sa osoby, ktorá bola v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Do karantény ide žiak iba vtedy, keď má príznaky ochorenia a kontaktuje svojho lekára. Ak je žiak označený ako úzky kontakt a nemá príznaky pokračuje riadne vo vyučovaní. Trieda pokračuje vo vyučovacom procese. Osoba označená ako úzky kontakt je po kontakte s pozitívnou osobou povinná používať 10 dní rúško.
Hromadne už triedam nebude karanténa nariaďovaná.
Pri nástupe do školy (napr. po prázdninách), alebo ak chýba žiak viac ako tri dni (vrátane víkendu – napr. piatok + sobota + nedeľa) predkladá rodič Prehlásenie o bezpríznakovosti (Edupage, alebo vytlačené).
Rúško:
- v triedach nepovinné (odporúčané),
- na chodbách – áno
- na vyučovaní, kde dochádza k zmiešaniu žiakov rôznych tried - áno
V prípade pozitivity žiaka je rodič povinný túto informáciu bezodkladne oznámiť triednemu učiteľovi.